ÇİNDEN ÜRÜN NASIL ALINIR

Çinden ürün nasıl alınır

Yurtdışından Ürün Nasıl Alınır ?

Yurt dışından ürün almak çok basit bir işlemdir. gümrük konusuna kafanız takılmasın çünkü gümrükle bi işimiz bulunmuyor.

türkeyede n11,gittigidiyor,sahibinden,hepsiburada gibi sitelerden nasıl alışveriş yapıyorsanız, çinli sitelerden de aynı şekilde yapıyorsunuz. Yani siteye üye olup adres bilgilerinizi girip sparişi veriyorsunuz.

başka hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. ürün evinize kadar gelir. Türkiyede ki kargo firmaları ile anlaşmalı oldukları için sizin gidip gümrükten ürün almanıza gerek yoktur.

gümrükte takılma olayına gelirsek benim başıma öle bir şey gelmedi zaten artık ürünü alırken vergisi otomatik ödeniyor. gümrükte takılma diye bir şey ortadan kalktı sayılır..

çinden ürün getirme gümrük
Gümrük malları

Peki Türkiye de kullanabileceğimiz Çinli siteler hangileri ? onlardan da bahsedeyim en çok bilineni Aliexpress tir zaten çoğumuz biliyor diğer çinli siteler ise Gearbest ve Banggood dur. bu sitelerin hepsinin %100 türkçe desteği vardır. türkiyedeki siteler gibi basit bir şekilde spariş verebilirsiniz. eğer ürünün gelmeme gibi bir problemi olursa, öle bişey olmazda diyelim ki oldu ürünün parasını direk geri alabilirsiniz. ürünü aldıktan sonra onay süreci oluyor siz onaylamadığınız sürece para karşı tara ödenmez. Çinli siteler zaten bu konuda çok hassas dır parayı direk iade eder. hatta Gearbest diyorki eğer ürününüz vergiden dolayı gümrükte takılırsa parasını biz ödüyoruz diyor. benim anlatacaklarım bu kadardı herkese kolay gelsin.